piątek, 17 lipca 2015

 Skrzyneczka...

Po długim ( jak dla mnie) okresie decou-postu, zmobilizowana zostałam do ozdobienia butelki na nalewkę  dla młodej pary.  Zaproponowałam, żeby nalewkę  wręczyć w odpowiednim opakowaniu, nie tylko szklanym:) I tak powstał komplet: skrzynka +butelka.
Od razu pomyślałam, że wykorzystam śliczny papier z romantyczną retro parą z Art-Butigue, ale nie,  okazało się, że młodzi nie są wcale romantyczni i różne  tam serduszka, całuski, ptaszki itp nie będą absolutnie w ich stylu.... acha,  i jeszcze wszystko ma być w kolorze.... hortensjowym.

  Skrzynka już  jest gotowa , mam nadzieję, że mino braku typowych, ślubnych elementów będzie wraz z nalewką eleganckim dodatkiem....
b
Boki skrzyneczki są bejcowane i następnie mocno ale nierównomiernie  przetarte papierem ściernym, a na koniec zabezpieczone woskiem do bielenia drewna. Oczywiście najpierw powstał szablonowy ornament .

 Na koniec wszystkie ranty, rogi skrzyneczki i ornament przetarłam srebrną  pastą postarzającą , co nawet udało mi się uchwycić na zdjęciu:)


 Jak skończę butelkę  pochwalę się całym kompletem, a tymczasem ślę gorące pozdrowienia- stosowne do aury za oknem:)


5 komentarzy:

 1. Opakowanie na butelkę jest absolutnie przepiękne. Razem z butelką na pewno będą stanowić niezapomniany prezent. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie wyglądają te szablonowe ornamenty na skrzyneczce. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo elegancka skrzyneczka

  OdpowiedzUsuń
 4. Pudełko zostanie piękną pamiątką, wyszło ślicznie :)

  OdpowiedzUsuń